GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ask 3091112
*
nr 309 1112
Ask
med lock, Porslin,
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 13 april 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 14:33:23
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask keramik lock porslin
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:47
-
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:22
-
7129 Skål
Orrefors, Savann, design: Ingegerd Råman (f. 1943)..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:28
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:18
-
3054 Skulptur
Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:23
*
Ask
nr 309 1112
Ask
med lock, Porslin,
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
tisdag 13 april 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/4 14:33:23 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask keramik lock porslin
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:47 -
6537 Blyerts
Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:22
-
7129 Skål
Orrefors, Savann, design: Ingegerd Råman (f. 1943)..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:28 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:18 -
3054 Skulptur
Monica Backström (1939-2020), Sverige. Kosta Boda,..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:23



